Najważniejsze powody, aby dodać więcej wody gazowanej do swojej diety‍Woda gazowana ma wiele korzyści i może być zdrowym dodatkiem do Twojej diety. Jest doskonałym źródłem nawodnienia, które jest niezbędne do utrzymania optymalnego stanu zdrowia. Jeśli chodzi o picie większej ilości wody, odmiany musujące są fantastycznym sposobem na spełnienie tego celu. Są pyszne i występują w wielu smakach, więc nie nudzą się szybko. Oto kilka powodów, dla których powinieneś dodać więcej wody gazowanej do swojej diety.

Poprawa równowagi pH twojego ciała

Jedną z najważniejszych korzyści zdrowotnych płynących z wody gazowanej jest to, że pomaga ona dostroić równowagę pH Twojego ciała. Równowaga pH organizmu jest ważna, ponieważ jeśli staje się zbyt kwaśna, możesz doświadczyć wielu negatywnych objawów. Symptomy zbyt kwaśnego ciała mogą obejmować bóle głowy, bóle stawów, zmęczenie i wiele innych. Woda gazowana jest dobrym sposobem na regulację równowagi pH organizmu, ponieważ jest bogata w wodorowęglan, który jest związkiem alkalicznym. W przeciwieństwie do innych rodzajów wody, woda gazowana nie zwiększa kwasowości organizmu, ponieważ może neutralizować kwasy zaraz po ich spożyciu. Dzięki temu woda gazowana jest świetnym wyborem napoju dla osób z nadmiernie zakwaszonym organizmem. Po wypiciu wody gazowanej Twój organizm dostosuje się do bardziej zasadowej równowagi pH.

Wspiera lepsze trawienie

Wykazano, że gazowanie w wodzie gazowanej zwiększa tempo trawienia. W rzeczywistości, badanie opublikowane w czasopiśmie Gastroenterology and Hepatology wykazało, że woda gazowana może pomóc osobom z wolniejszym trawieniem. Dzieje się tak dlatego, że bąbelki pomagają rozłożyć jedzenie w żołądku. Jeśli masz problemy z rozkładaniem pokarmu lub doświadczasz takich objawów jak wzdęcia i kwaśny refluks, woda gazowana może być pomocna. Dzieje się tak dlatego, że bąbelki mogą pomóc w rozłożeniu pokarmu i zmniejszyć objawy związane z trawieniem.

Buduje mocne kości

Jeśli martwisz się o utratę gęstości kości z wiekiem, woda gazowana może pomóc. Badanie opublikowane w Journal of Nutritional Health and Aging wykazało, że bogata w wapń woda gazowana może pomóc zmniejszyć tempo utraty kości u starszych dorosłych. To sprawia, że woda gazowana jest doskonałym wyborem napoju dla osób chcących zbudować silniejsze kości i zapobiec osteoporozie. Woda gazowana może dostarczyć Ci codziennej dawki wapnia. Bąbelki w wodzie gazowanej pomagają organizmowi wchłonąć więcej wapnia z pożywienia. Może to być doskonały wybór dla osób z niskim spożyciem wapnia i osób, które chcą wzmocnić swoje kości.