Dobroczynny wpływ na zdrowie płynący z wody butelkowanej: Wszystko, co musisz wiedzieć‍Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają wodę butelkowaną zamiast kranu. Podstawową korzyścią z picia wody butelkowanej jest to, że jest ona zdrowsza niż inne opcje. W tym artykule odpowiadamy na kluczowe pytania dotyczące wód butelkowanych i ich zalet. Badamy również różne rodzaje wód butelkowanych i to, czym się od siebie różnią. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję, czy włączyć wodę butelkowaną do swojej diety.

Ogólne korzyści zdrowotne płynące z wody butelkowanej

Istnieje wiele korzyści zdrowotnych płynących z picia wody butelkowanej, ale różnią się one w zależności od rodzaju wody butelkowanej, którą pijesz. Podstawową korzyścią z picia wody butelkowanej jest to, że jest ona zdrowsza niż inne opcje.

  • Lepsze nawodnienie - Jeśli starasz się pozostać nawodnionym, woda butelkowana o wyższej jakości może pomóc Ci zaspokoić Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę. - Lepsze odżywianie Oznacza to, że woda butelkowana jest również źródłem składników odżywczych.
  • Mniejsza ilość zanieczyszczeń - jakość wody z kranu różni się w zależności od miasta, co prowadzi do różnych poziomów zanieczyszczeń.
  • Mniej kalorii - Zwykła woda butelkowana ma mniej kalorii niż napoje gazowane czy soki.
  • Mniej dodatków - woda butelkowana ma niewiele dodatków lub nie ma ich wcale w porównaniu z innymi napojami.

Zbiór składników odżywczych

W wodach mineralnych można znaleźć wiele składników odżywczych. Niektóre z nich to wapń, magnez, potas i sód. Minerały są bardzo ważne dla utrzymania zdrowia, ponieważ pomagają utrzymać zdrowie kości i mięśni. Dodatkowo, minerały pomagają regulować temperaturę ciała, ciśnienie krwi i równowagę elektrolitów. Istnieje również wiele innych składników odżywczych, które można znaleźć w wodach mineralnych, w tym karotenoidy, przeciwutleniacze, witaminy C i E oraz polifenole. Wykazano również, że woda mineralna zawiera wiele korzystnych bakterii, które mogą pomóc w trawieniu i wspierać zdrowe funkcje odpornościowe. Woda mineralna jest ważnym elementem zdrowej diety, ponieważ jest źródłem niezbędnych witamin i minerałów. Nie tylko dostarcza wielu niezbędnych elementów, ale jest również źródłem naturalnych przeciwutleniaczy dzięki wysokiej zawartości polifenoli. Te polifenole okazały się mieć największy na działanie przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe.